KOCAELİ SU İZOLASYONU

Su Yalıtımı Nedir? Su İzolasyonu Kocaeli. YKC İzolasyon, Kocaleli su yalıtımı / su izolasyonu işlerinizde kaliteli hizmetin bilinen adresidir.

SU YALITIMI NEDİR ?

Yapıların, her yönden gelebilecek suya veya neme karşı korunmaları için, yapı kabuğunun yüzeyinde yapılan işlemlere “su yalıtımı” denir. Su yalıtımı yapılmış bir yapı geçirimsiz yapı olarak tanımlanır.

Geçirimsiz bir yapı, suyu;

  • Yapı içerisinde (baraj, sulama kanalları vb.)
  • Yapı dışında (konutlar, iş merkezleri vb.)
  • Hem yapı içinde hem yapı dışında (içme suyu depoları, havuzlar vb.)

tutmak için tasarlanabilir.

SU YALITIMININ ARTAN ÖNEMİ

Gelişen inşaat teknolojileri sayesinde toprak ve deniz altında yapıların inşa edilmesi ile yalıtıma ihtiyacın artması, Su Yalıtımının binaları korozyonun zararlı etkisinden koruması, Sağlıklı ve konforlu yaşam alanları sunması, Ekonomiye katkı sağlaması su yalıtımının önemini daha fazla arttırmaktadır.

SU YAPILARA NASIL GİRER ?

1. Sızma yoluyla: Yağmur, dolu, kar gibi doğal afetler nedeniyle veya rüzgar basıncının etkisiyle, suyun çatı, teras, pencere doğrama elemanlarının arasından içeriye sızmasıyla.

           sızma yolu ile yapıya su girmesi, su izolasyonu, su yalıtımı neden gerekli

2. Kapilarite (kılcallık) yoluyla: Suyun, yapı elemanları tarafından emilerek ilerlemesiyle, (bodrum katlar,tuğla duvar, perde, kolon, tünel, metro vb. yapılarda)

3. Yoğuşma Yoluyla : Yapılardaki iç ve dış sıcaklık farklılıkları sonucu ısı köprüleri oluşumu nedeniyle (mantolama yapılmamış yerler)

           Yoğışma yönetemi ile su yapıya nasıl sızar ve su izolasyonu nasıl yapılır.

4. Yanlış uygulama nedeniyle : Doğru malzemenin, doğru yerde, doğru şekilde uygulanmaması sonucunda su yapılara girer.

           Malzemelerin yanlış kullanımı sonucu yapıya / binaya su sızması problemi